péntek

Lépésről lépésre: kereső-optimalizálás

Keresőoptimalizálás lépésről lépésre

- vázlatos útmutató -

Linképítő blogomban készítettem egy vázlatot arra vonatkozóan, hogy én mely lépéseket tartom a legfontosabbaknak abban az optimalizációs folyamatban, amelynek célja természetesen a Google-helyezések javítása és az első oldalra kerülés. Ennek elérésére elsőként a honlapoptimalizáláson belül a tartalomfejlesztést és a tartalomoptimalizálást említem, vagyis a weboldal hatékony tartalmi fejlesztését abból a célból, hogy maximálisan informatív, lehetőleg egyedi szövegezésű és a legfontosabb keresőszavakra nézve minél érdemibb, azaz relevánsabb tartalmú legyen. Itt megemlítettem, hogy a weblapot akkor könnyebb sikeresen optimalizálni, ha az oldal témáját kifejtő szöveg terjedelme minimum hat-nyolcezer leütés. Számos további kritériumot említve a következő lépésként a már optimalizált tartalom keresőbaráttá tételét neveztem meg, hangsúlyozva, mennyire fontos, hogy a megfelelően gazdag tartalom megfelelő SEO-formában jelenjen meg a weboldalon. A Google titkos algoritmusát persze senki nem ismeri pontosan, de a tapasztalatok szerint a gyakorlatban általában 20-25 legfontosabb kritérium érvényesítésére van lehetőség egy átlagos honlapon, amely nyilvánvalóan eredetig más célból készült.

Harmadikként tárgyaltam a linképítést, itt az általános ismeretek közlése helyett inkább saját technológiámat ismertettem, amely jelentősen eltér a szokványos eljárásoktól.

Ukrajna: cégalapítás - weboldal optimalizálás

ukrajnai cég weboldalának optimalizálása
Ukrajna közigazgatási térképe 2014 előtt
Miközben Magyarország keleti szomszédja rövid történelmének legsúlyosabb krízisét éli át (hogy túl is e, az kérdées), aközben az üzleti világban, minden aggodalom ellenére, fokozott érdeklődés mutatkozik Ukrajna iránt. Ez tette indokolttá, hogy éppen most vállaljam el egy honlap optimalizálását, amelyet már számos keresőkérdéssel sikerül a Google találati ranglista első helyére vagy legalább első oldalára pozícionálnom. Ezek egy része magyar, mint például a cégalapítás ukrajnában vagy a biztobságos jogi védelem, más részük ukrán, mint az, hogy надійний безпечний супровід бізнесу на Україні.

Részben könnyű dolgom van, mert a magyar keresésekre ezek nem túl gyakori kulcsszavak, részben nehéz is, mert emellett a honlap webmesteri gondozását is ellátom az optimalizálás mellett. Sokkal komplikáltabb a helyzet az ukrán kifejezésekkel, főleg, hogy nincs a munkámhoz megfelelő számú és erejű bázisoldalam.

Na de nem arról vagyok én híres, hogy megrettennék ilyen feladatoktól. Bizonyos részeredmények itt láthatok, ezzen nyomon is követhető, hogyan és mivel érem el a Google helyezések javulását-javítását:

kedd

Google első találat

A Google helyezések javítására kreatív honlapoptimalizálással és diszperziv linképítéssel törekvő SEO-szakember abból indul ki, hogy kivétel nélkül minden weboldal optimalizálható és minden gyenge találati pozíció javítható - bizonyos határokig legalábbis. A cél természetesen a top10 vagy még inkább az első helyezés elérése, de a sikerre úgy orientálódni, hogy a Google első oldalára vagy pláne első pozíciójába kerülés semmiképpen ne váljék puszta öncéllá. Az előlépések mögött minden esetben a honlap tartalmi fejlődésnek, mennyiségi és minőségi gazdagodásnak kell állnia. Ha a bővítés, gazdagítás helyett csak ügyeskedéssel próbálkozunk, annak utóbb kellemetlen és kínos hátrasorolódás lehet a következménye. Tehát: építkezni kell.

Különösen akkor, ha olyan honlaptulajdonos fordul segítségért, akinek a weboldalára nagyon is ráfér a fejlesztés. Az attraktív webszájtok gyakran nem tesznek eleget a legalapvetőbb keresőszempontoknak sem, így a külső linkhálózat felépítése előtt (sürgősebb esetben annak megkezdésével párhuzamosan) a weblap tartalmának a felturbózására kell koncentrálni.

Az üzleti céllal készült honlapok tipikus gyöngéje pl. az, hogy jószerével alig van rajta szöveges rész, tetszetős képek, videók uralják a felületet, de hát tudjuk, ebből mit látnak a keresőrobotok: a fájlnevet, az alt és title tagek tartalmát. Ezzel persze lehet és kell operálni, de ha nincs folyó szöveg, y a robotok információkban szegénynek találhatják. De a tartalmi gazdagság sem elegendő önmagában a top helyezéshez: számos formai jegynek is eleget kell tenni, hogy a tartalom keresőbarát alakot öltsön.

hétfő

Építs keresőbarát webrendszert

Egy másik seo-blogomba írtam:
Amióta a Nagy Google filozófiájában paradigmaváltás történt és amióta a
kulcsszavas keresőoptimalizálás lépésről lépésre nehezebbé vált, a
legnagyobb problémát az okozza, hogy honnan, milyen honlapról linkeljük a
támogatott céloldalt. Számos olyan weboldal kínálhat erre lehetőséget,
amelyre jobb nem is gondolni: azt eddig is tudtuk, hogy többet
árthatunk, mint használhatunk, ha gyenge minőségű szájtokról hivatkozunk
a optimalizált honlapra, de az korábban ritkán okozott gondot, ha >> Építs keresőbarát webet!
Ez a blog korábban jól teljesített különböző kulcsszavakra, most kicsit leült, ideje felturbózni.

A weboptimalizálás fortélyai

A keresőoptimalizálási folyamat, mint tudjuk, a Nagy Google paradigmaváltása miatt gyökeresen átalakult. Komplex volta korábban sem volt kétséges, de a munka összetettsége közel sem érte el azt a bonyolultsági fokot, mint éppen 2014-ben, amikor a keresőalgoritmusok kifinomultsága már lehetővé teszi minden korábbi trükk leleplezését. A tartalmi alapú kreatív honlapoptimalizálás önmagában már nem elégséges a sikerhez, és nem az a szokásos linkhálózat építéssel kiegészítve sem. Ott tartunk, hogy nem külön a weboldalt kell keresőbaráttá tenni, és nem külön a linképítő munkával kell a találatok közt előrébb mozdítani a honlapot, hanem globális és organikus weboptimalizálásra van szükség. Igen, magát a webet optimalizáljuk maholnap, persze nem az egészét, de azt a részét mindenképpen, amelyhez hozzáférünk és amely munkánk témáját illetően relevanciaértéket hordoz. Mi több: ha kevés ilyen weblaphoz van hozzáférésünk: akkor megalkotjuk őket. Ha kell: éveket szánva erre a munkára.

Optimalizálás jellegrálényegítéssel


Eközben ha nem is trükköket, de fortélyokat mindenképpen alkalmaznunk kell. Ezek közül az utóbbi időben én egyebek mellett a jellegrálényegítés módszerét szoktam bevetni. Ez már tipikusan a weboptimalizálás körébe tartozó eljárás, mert nem csupán a Google helyezés javítása érdekében támogatott honlapra irányul és nem is kizárólag a linkek mind jobb webhelyeken való elhelyezését célozza. Nem! Ennek a tevékenységnek a során a SEO-mester előbb megállapítja (esetleg megteremti) a kérdéses honlap releváns jellegét, majd ezt a jelleget vagy annak legalább főbb elemeit lányégíti azokra a weblapokra, blogokra, amelyekről később hivatkozni kíván a céloldalra. A később fontos! A rálényegítésnek ugyanis időben meg kell előznie a link kirakását, legalább egy Google-indexácoónyi idővel. Szükséges, hogy a kereső tározójába hamarább kerüljön be az adott oldalra rálényegített tartalom, mint ahogy link is elhelyezve lenne az állományban. Csak hadd lássa meg a Nagy Sólyomszem, hogy új tartalom is van a honlapon, csak hadd elemezze-értékelje, s ha ez már megtörtént, legközelebbi szkennelésekor természetesnek fogja találni, hogy ezzel a tartalommal összhangban egy szöveges link is megjelent. Az ilyen hivatkozási technika nem kelt gyanút, nem kelti a nem természetes linkprofil építés és manipulatív keresőoptimalizálás benyomását.
Azt, hogy maga a jellegrálényegítés hogyan történik, sajnos nem árulhatom el. Mert egyfelől mindig másképp, másfelől ez mégiscsak első SEO-szakmai titkom lenne.

google első - optimalizálás fortélyai
Első helyre kerülés a Google keresőben